szarlotka z kaszą jaglaną

Obecnie skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy jedliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej również wypatruje się zamienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje całkiem odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W szeregu przypadków zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie wiele produktów odżywczych, niemniej jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie prawidłowiej. Doskonałym przykładem poprawnego artykuły jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach niezmiernie często a teraz niestety pozostała zapomniana.

szpinak kasza jaglana

Na szczęście coraz więcej osób lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to zapytanie jest wybitnie łatwa – kasza jaglana to całkowicie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej niż tradycyjną, znaną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu niemniej jednak jest tego godne, bowiem wrażenia smakowe są ściśle mówiąc fajne. Z jakiej przyczyny jednak musimy zaintrygować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma bardzo dużo korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny artykuł albo trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest bardzo poprawnym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, jednak nie wyłącznie, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a także dużo kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niesłychanie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą wyraża? To fenomenalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza wybitnie odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, którym wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik rzadko spotykany właśnie dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.